42. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

05.02.2010 Celý región

HC Slovan Bratislava - HK ŠKP Poprad 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Góly: 23. J. Kováčik (Bohunický, Hujsa), 25. Hujsa (Demel), 37. M. Bakoš (O. Rusnák, A. Bezák) - 14. D. Buc (Klouda, Škovira), 46. Klouda (D. Buc)
Vylúčení: 1:4 na 2 min
rozhodovali: D. Konc - M. Junek, P. Šefčík
3256 divákov

Slovan: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Štajnoch, Sersen, Tesařík, Turunen, Tulupov - Kuľha, Hujsa, Demel - Lažo, Lipiansky, Vaic - Róbert Huna, L. Hudáček, Richard Huna - A. Bezák, O. Rusnák, M. Bakoš
Poprad: Šimonovič - Fabian, J. Brejčák, Jasečko, D. Brejčák, Kledrowetz, M. Žemba - Škovira, Klouda, D. Buc - Marcel Haščák, Šechný, A. Kroták - Pavol Segľa, Rataj, Lapšanský

Od úvodu sa hral vyrovnaný dynamický hokej, no na oboch stranách chýbali výraznejšie šance a so strelami s väčšej vzdialenosti si obaja brankári bez väčších problémov poradili. Hra sa presúvala zo strany na stranu, bez nápaditých prihrávok a kombinačných akcií si však hráči gólové príležitosti nevypracovali. Skóre sa tak menilo až po 14. minútach hry, keď sa z ničoho nič dostali do prečíslenia Klouda s Bucom a druhý menovaný rozvlnil sieť – 0:1. Vzápätí mohol zvýšiť po Šechného krížnej prihrávke Haščák, no z dobrej pozície vystrelil slabo a do stredu bránky. V tejto fáze hrali lepšie Popradčania a ďalší gól mohol pridať Kroták, ktorý však namieril iba do Konrádovej hrude. V závere tretiny prišlo prvé vylúčenie a Slovan si počas presilovky vytvoril prvý výraznejší tlak. Strieľal Demel i Hujsa ale Šimonovič bol pripravený. Slovan nastúpil do druhého dejstva oveľa aktívnejšie a hra konečne nabrala rýchly spád. V 23. minúte Bohunický nabil Kováčikovi, Šimonovič si na jeho delovku siahol, no tvrdá strela skončila v sieti. Bratislavčania už o ďalšie dve minúty dokonca viedli 2:1. Po veľkej chybe Krotáka sa puku zmocnil Demel, nahodil ho na bránku a pred Šimonovičom ho vo vzduchu tečoval Hujsa - 2:1. Slovan aj naďalej dominoval a pred Šimonovičom viackrát horelo. Dobrú príležitosť mal Rusnák, po ňom preveril brankára hostí kapitán Vaic a dorážka Richarda Hunu skončila na žŕdke. Domáci sa dočkali v 37. minúte, keď Bakoš dorazil skackajúci puk do siete a zvýšil už na 3:1. Popradčania úplne odpadli, zaostávali vo všetkých herných činnostiach a v prostrednom dejstve poslali na Konráda iba tri strely. Slovan mal v úvode tretej tretiny k dispozícii dve presilovky a hostia mohli ďakovať Šimonovičovi, že skóre ďalej nerástlo. Možno ich nabudili práve úspešné oslabenia a v 46. minúte znížili na 2:3. Zopakovala sa situácia zo 14. minúty, tentokrát unikli Buc s Kloudom, ktorý po presnej prihrávke pohodlne poslal puk do siete. O dve minúty neskôr mohol upraviť na dvojgólový rozdiel Lažo, no po samostatnom úniku namieril iba do žŕdky. V závere už Poprad nič nevymyslel a tak Slovan zaknihoval ďalšie domáce víťazstvo.

Antonín Stavjaňa, tréner Slovana: "Máme určite radosť z každého víťazstva, ale nemáme radosť z predvedenej hry. V momente, kedy sme začali hrať viac kontaktne, tak sme dostali domácich pod tlak. No ako prvá tretina tak aj ten záver určite neboli podľa našich predstáv. "
Vladimír Klinga, asistent trénera Popradu: "Myslím si, že obidve mužstvá sa snažili hrať útočne. V prvej tretine sme hrali veľmi dobre, mali sme dobrý pohyb, dobre sme kombinovali, vytvorili sme si strelecké príležitosti, žiaľ premenili sme iba jednu. V druhej sa obraz hry zmenil. Domáci zvýšili aktivitu, my sme boli veľmi pasívni a dostali sme sa pod tlak. Domáci to prakticky za sedem minút otočili. V poslednej tretine sme skorigovali, no aktívnejší tlak sme už nevyvinuli. Chlapcov treba pochváliť, tá snaha a bojovnosť tam bola. V závere nám možno chýbal ten krôčik, že sme hrali na tri päťky a domáci na štyri a to možno bolo rozhodujúce. "

HC 05 Banská Bystrica - MHC Martin 4:5 po predĺžení (1:3, 1:1, 2:0 - 0:1)
Góly: 13. M. Dian (Liščák), 37. Kolba (Vantroba, Pardavý), 52. P. Frühauf (Miroslav Hlinka), 55. Kútny (Češík, Rumpel) - 3. Jabrocký (Uram, J. Polák), 17. J. Markovič (Themár), 18. Jabrocký (M. Beran, P. Klepáč), 29. Uram (J. Polák, Jabrocký), 62. Uram (Trokan)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Bambúch - Velebný obaja na 10 min + DKZ za zhodenie rukavíc
rozhodovali: Ország, Baluška - Milan Novák, Stano
1740 divákov

Zostavy
B. Bystrica: Fedor (18. M. Vojtek) - P. Frühauf, Vantroba, Kolba, Biro, Paľov, Vizváry, od 21. Bambúch - Tománek, Bulík, Pardavý - Padělek, Ľ. Sabol, Miroslav Hlinka - Rumpel, Češík, Kútny - M. Dian, Liščák, T. Sýkora
Martin: Dzubina - J. Polák, P. Klepáč, Pozník (od 21. Matejka, 41. Brcko), Drgoň, Velebný, I. Ďatelinka - Uram, Jabrocký, M. Beran - Appel, L. Říha, Trokan - Themár, J. Markovič, Galamboš

Martinčania sa v šlágri kola s chuťou pustili do ´baranov´. Motivácia pramenila aj zo štatistiky, v sezóne museli vždy skloniť hlavy a ani raz sa netešili z víťazstva. Po prvej tretine však naň jasne siahali a dokonca v 18. min vyhnali z bránky po treťom góle Fedora. Bystričania pôsobili pomalším dojmom a v prvej tretine so šťastím strelili len jeden gól, keď Liščákovu strelu mimo dorazil Dian. Martinčanom strelecky zabrala prvá formácia, už v 3. min Jabrocký zužitkoval nahrávku od Urama, v 17. min sa presadil Markovič, pri dorážke dokonca len jednou rukou a v 18. min opäť Jabrocký po strele Berana od modrej šikovne tečoval puk pred Fedorom. V druhej tretine zažili domáci aj svetlé chvíle, najmä ku koncu dvadsaťminútovky, vytvorili si tlak a výsledkom bol gól Kolbu v 37. min pri hre štyroch na štyroch a jeho delovke. To však už prehrávali o tri po tom, čo v 29. min nestrážený Uram v presilovke si šikovne pristavil puk korčuľou a okamžite ho usmernil hokejkou do siete. Dvojgólový rozdiel inšpiroval Bystričanov v 3. tretine k rôznym úvahám a aj k faulom. Od 50. min mali Martinčania výhodu 80 sekúnd si zahrať štyria na troch, gól však nedali, a tak priiel trest. V 52. min sa Hlinka prebil, puk naservíroval pred bránku Frühaufovi a obranca ´baranov´ znížil na rozdiel jedného gólu. Šancu vyrovnať po vylúčení Jabrockého domáci nevyužili, no vzápätí Kútny v 55. min trafil do masky Dzubinu a puk pomaly doskočil oblúčikom za bránkovú čiaru. Padělek dokonca mohol v normálnom hracom čase strhnúť víťazstvo na bystrickú stranu. Potom sa strhla bitka viacerých, s najaktívnejším boxom Bambúcha - Velebného. Vyplynula z toho presilovka domácich, šance Bulíka a Tománka a nakoniec predĺženie. V predĺžení mohol rozhodnúť Bulík, nemal však potrebnú rýchlosť, a tak si zodpovednosť zobral na druhej strane v 62. min Uram strelou pomedzi betóny Vojteka.

Dukla Trenčín - HC Košice 2:3 po samost. nájazdoch (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 30. Šimíček (B. Jánoš, Sekeráš), 57. M. Hlavačka (B. Jánoš, Šimíček) - 8. P. Bartoš (J. Tabaček, Jenčík), 36. Andrašovský (Jenčík), rozhod. sam. nájazd P. Bartoš
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: B. Jánoš na 10 min za nešp. správanie - Vorel na 5 min+DKZ za narazenie na mantinel, J. Hudáček na 10 min za nešp. správanie
presilovky: 2:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Kubuš - T. Orolin, M. Valach
2960 divákov

Zostavy
Trenčín: Hiadlovský - Sekeráš, Trefný, Martin Chovan, M. Hruška, M. Hlavačka, Jarábek - Tybor, B. Jánoš, Paroulek - Hašek, A. Kollár, Dubec - M. Filo, Šimíček, O. Ďuriš - Gašparovič, Klíma, P. Kopecký
Košice: J. Hudáček - J. Tabaček, Huba, Šeda, Deyl, M. Grman, M. Gajdoš, Chmelo - Tomík, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Huna, S. Gron, Andrašovský - Dravecký, Vorel, Šachl - Jenčík, Mertel, Juraj Sýkora

HK Orange 20 - HKm Zvolen 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Góly: 15. Kovaľ (Šimčák) - 6. P. Szabo (Marek Haščák, L. Čierny), 23. P. Barinka (L. Čierny, Juraško), 36. M. Jurík (F. Turek, L. Čierny)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Marcinek (Zvolen) na 10 min za napadnutie
rozhodovali: Višňovský - Zvrškovec, Gašparík
412 divákov

Zostavy
HK Orange 20: Pék - Jaborník, Kozák, Šiška, M. Marinčin, Čajkovský, Staňo, Šeliga - Homa, Mlynarovič, Takáč - Šimčák, Kovaľ, Cingeľ - Jokeľ, Peško, Vandas - Kadura, Mikes
Zvolen: Kristín - L. Čierny, Juraško, J. Suchý, Pikkarainen, P. Hraško, V. Urban, Mašlonka - Šimurda, P. Pucher, P. Barinka - J. Kopecký, F. Turek, Marcinek - Zdeněk Nedvěd, P. Szabo, Marek Haščák - V. Baláž, Kóňa, Otčenáš

HK Noves okná Spišská Nová Ves - HK 36 Skalica 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Gól: 31. Vartovník (Prokop, Heizer) - 18. Zálešák (Schnabel, T. Višňovský), 22. Zálešák (Lušňák, T. Višňovský), 45. R. Jarolín (Pálffy, Gründling), 51. Pálffy (R. Školiak, Šátek)
Vylúčení: 3:4 na 2 min
rozhodovali: Lauff - M. Korba, Smrek
1655 divákov

Spišská Nová Ves: Polc - Ďaloga, Harabin, Gurčík, M. Školiak, Petruk, Borovský, A. Mrena, Hančák - S. Pavličko, L. Jurík, Smotrila - Leskovjanský, Macejka, Holečko - Hübler, Heizer, Farkašovský - Vartovník, Prokop
Skalica: Kotvan - Gründling, Hranáč, Privoznik, Schnabel, Jendek, Škadra, Gula, Beňa - Pálffy, R. Jarolín, R. Hartmann - Lušňák, Zálešák, T. Višňovský - Kocák, F. Novák, D. Pašek - Kutálek, R. Školiak, Šátek

1. Slovan BA 37 28 4 0 5 158:75 92
2. Ban. Bystrica 37 19 9 1 8 140:106 76
3. Martin 37 18 3 5 11 117:103 65
4. Nitra 38 17 4 3 14 105:107 62